Salát Caesar

Jídelní plán

Salát Caesar

Salát Caesar je jednoduchá, rychlá , zdravá a fantastická večeře. Aby to tak ale bylo, je potřeba si udělat dresing doma, z kvalitních surovin. Pak je salát Caesar senzační. S přípravou se vejdete do dvaceti minut.

Oproti klasickému receptu tento je v souladu s low carb (nízkosacharidový) a tak nepočítá s chlebovými krutonky. Nic vám ale nebrání si je k němu udělat!

Postup přípravy

  1. Olej nalijte do smoothie makeru, přidejte pepř, sůl, ančovičky, hořčici, šťávu z jednoho menšího citrónu, rozmačkaný česnek, polovinu parmazánu a vejce. Rozmixujte do hladka. Ochutnejte dresing a dochuťte podle vlastních preferencí.

  2. Kuřecí maso nakrájejte na nudličky a zprudka opečte na sádle. Připravte bokem na talířek a nechte trochu zchladnout. Alternativně můžete použít kousky pečeného kuřete ze dne předtím anebo grilované.

  3. Římský salát natrhejte prsty do mísy, je to lepší než ho krájet nožem. Přidejte dresing a lehce promíchejte, aby se listy obalily.

  4. Salát naservírujte na talíř. Poklaďte kousky masa a zasypte zbývajícím parmazánem. Místo krutonků můžete použít plátkované mandle, slunečnicová či dýňová semínka a nebo luxusní sýrové krekry.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte