Špagety s hráškovou omáčkou a krůtím masem (od 6 měsíců)

Máma v kuchyni

Špagety s hráškovou omáčkou a krůtím masem (od 6 měsíců)

Tyhle špagety v dceři zmizely jako nic, a to i přesto, že jsou zelené. A zelená je jinak nepřítel! Takže tohle je pro ně opravdu velká poklona a pro mě takový #MalýSvátek.

Postup přípravy

 1. MÁMA V KUCHYNI 2

  Kniha receptů Máma v kuchyni 2 Baví vás recepty na tomto blogu a rádi byste je měli po ruce i v klasické papírové podobě? Pak přesně pro vás je kuchařka Máma v kuchyni, kterou můžete objednat za zvýhodněnou cenu ZDE.

  4. MÍSTO – Mamablog roku

  Moc děkuji za podporu v letošním ročníku ankety Mamablog roku, která mě vynesla na mé oblíbené 4. místo. ????

  4. místo – Blogerka roku

  Děkuji za vaše hlasy, které mi pomohly i letos obhájit bramborovou medaili a tedy 4. místo mezi nejlepšími food blogerkami u nás.

  V hlasování veřejnosti byl můj blog zvolen čtvrtým nejoblíbenějším mezi všemi českými foodblogy! Bramborová mu sluší a já vám za vaši podporu moc děkuji! :)

  4. MÍSTO V ANKETĚ BLOGERKA ROKU 2016

  Můj blog i v letošním roce obhájil pozici mezi nejlepšími foodblogy v této zemi, když v anketě Blogerka roku získal nádhernou bramborovou medaili. Jsem ohromně šťastná a moc vám děkuji za podporu :-)

  2. MÍSTO V ANKETĚ MAMABLOG ROKU 2016!!!

  Moc vám děkuji za všechny hlasy, kterými jste mi zajistili nádhernou stříbrnou příčku v této anketě :-)

  6. MÍSTO V ANKETĚ BLOGERKA ROKU 2015

  6. místo v anketě Blogerka roku 2015

  Můj blog byl zvolen 6. nejlepším v kategorii Foodblogy ankety Blogerka roku 2015. Za vaši podporu vám srdečně DĚKUJI! :-)

  Instagram

  myTaste.cz

  Špagety s hráškovou omáčkou a krůtím masem (od 6 měsíců)

  16. 4. 2019

  Tyhle špagety v dceři zmizely jako nic, a to i přesto, že jsou zelené. A zelená je jinak nepřítel! Takže tohle je pro ně opravdu velká poklona a pro mě takový #MalýSvátek. ????

  Na cca 2 – 3 porce:

  200 g špaget

  200 g krůtích prsou

  1 větší cibule

  1 - 2 stroužky česneku

  140 g mraženého hrášku

  130 ml plnotučného mléka

  olej dle potřeby

  sůl dle chuti

  Těstoviny dejte vařit podle návodu na obalu. V pánvi mezitím rozpalte menší množství oleje a začněte na něm opékat nakrájenou cibuli. S jejím vzhledem se vlastně nemusíte ani moc trápit, protože závěrem ji stejně rozmixujete, takže klidně šetřete síly. Až se cibule trošku zatáhne, přidejte do pánve i na drobné kostky nakrájené a osolené krůtí maso a společně dopečte dozlatova.

 2. Maso poté vyberte a cibuli přemístěte do mixéru společně s hráškem, mlékem a česnekem. Rozmixujte na hladké pyré, vraťte do pánve, přidejte maso a prohřejte. Dle chuti dosolte, případně můžete přidat i další česnek. Servírujte promíchané s hotovými špagetami nebo jinými těstovinami.

 3. Dětská specifika:

  Mléko je vhodné do pokrmů po tepelné úpravě od jednoho roku. Pokud budete dělat omáčku pro mladší děti, rozmixujte ji jednoduše se stejným množstvím vody místo mléka.

  Pozor na horší stravitelnost a nadýmání u cibule a česneku. U dětí do roka či citlivějších dětí doporučuju nejprve vyzkoušet či případně vynechat.

  Dětem do 1 roku nesolíme.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte