Sezamové snickers

Teri Zdravá výživa

Účastní se soutěže: Chutné svačinky

Sezamové snickers

Postup přípravy

  1. Datle zalijte horkou vodou a nechte změknout. Ovesné vločky a slunečnicová semínka pomelte najemno. Slijte vodu z datli. V mise smichejte datle, vločky a slunečnicová semínka, řádně je rukou spojte. Vezmene si nějakou krabicku nebo menši pekáček, který vylozte pečicím papírem. Hmotu z datli, vloček a semínek namačkejte po celé ploše dna. Dejte do mrazáku.

  2. Půl hrnku datlí, 2-3PL tahini pasty (pasta ze sezamových seminek). Datle zalijte horkou vodou a nechte změknout. Poté vodu z datli slijte. Datle rozmačkejte nebo rozmixujte v datlovou pastu. V míse řádně smíchejte s tahini pastou. Směs rozetřete na již připravený ovesný korpus. Karamelovou vrstvu posypte sezamem a vraťte zpět do mrazáku.

  3. Ve vodní lázni si roztopte horkou čokoládu. Čokoládou potřete karamelovou vrstvu a dejte zamrazit. Krájejte na tyčinky nebo kostičky. Aby se vám tyčinky lépe krájely, nechte sezamovou snickers mňamku při pokojové teplotě povolit. Skladujte nejlépe v mrazáku, tyčinky déle vydrží. Nechte si chutnat!

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte