Nepečené tyčinky s mangem /maracujou.../

Mezi hrnci

Účastní se soutěže: Chutné svačinky

Nepečené tyčinky s mangem /maracujou.../

Tyto nepečené tyčinky si určitě zamilují nejen vaše děti, ale i dospělí. U našeho malého měly velký úspěch a určitě si je nezapomeňte přibalit na rodinné výlety. Pokud nemáte maracuju, můžete použít jakékoliv jiné ovoce, co máte doma, např. mango, kiwi,… Jen to s množstvím nepřežeňte, aby tyčinky držely svůj tvar. Dužina manga vyšla tak na 2-3 lžíce.

Postup přípravy

  1. Nejprve si v mixéru rozmixujeme mandle, které poté přesypeme do misky. Dále v mixéru společně umixujeme datle, sušené švestky, omyté brusinky a přidáme dužinu maracuji i se semínky. Mixujeme, dokud se nám nevytvoří jednolitá tužší hmota. Poté přidáme ořechy a znovu projedeme mixérem. Vznikne velmi hustá směs, která se spojí do jedné hroudy.

  2. Vezměte si jakoukoliv obdélníkovou keramickou či plastovou misku. Já použila zapékací misku o rozměrech 17×12 cm, jelikož jsem ale během přípravy ujídala, klidně použijte i trochu větší. Misku vyložíme potravinářskou folii a na ni rukama upěchujeme tyčinkovou směs do jedné vrstvy. Poté povrch směsi taktéž překryjeme potravinářskou folii a dáme do lednice ztuhnout.

  3. Nechte v lednici několik hodin (klidně přes noc) a poté nakrájejte na tyčinky.

    Nechte v lednici několik hodin (klidně přes noc) a poté nakrájejte na tyčinky.
  4. Uchovávejte v lednici, kde 2-3 dny vydrží, pokud tedy nesníte dřív.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte


Další recepty, které vám budou zaručeně chutnat