Narozeninový čokoládový dort LOW CARB

Zdenka KETOHAPPYDAY

Účastní se soutěže: Spolu u stolu

Narozeninový čokoládový dort LOW CARB

Narozeninový nízkosacharidový (low carb a keto) dort s malinovým a čokoládovým krémem. Samozřejmě bez lepku, přidaného cukru a bez mouky. Je vynikající.

Postup přípravy

  1. Troubu předehřejeme na 175°C. Vejce vyšleháme do pěny. Přidáme sladidlo, smetanu a šleháme. Vmícháme tvaroh a vše ostatní. Mícháme, dokud směs není hladká. Směs pak přemístíme do formy na dort (22 cm průměr). Pečeme 35 až 40 minut. Hotový korpus necháme vychladnout ve formě.

  2. Mascarpone vyklopíme do misky a vyšleháme společně s malinami. Smetanu ušleháme a krém z mascaropone pomocí smetany zjemníme. Zlehka ji zašleháme do krému.

  3. Čokoládu nalámeme a necháme rozpustit ve vodní lázni. Necháme ochladit. Žloutky oddělíme od bílků. Máslo vyšleháme, přidáme žloutky a vmícháme vychladlou čokoládu. Z bílků vyšleháme sníh a lehce zamícháme do krému, dokud směs není hladká.

  4. Na korpus rozetřeme malinový krém a dáme pořádně ztuhnout do lednice. Teprve pak nahoru a po stranách rozetřeme čokoládový krém. Ozdobíme a dáme do lednice aspoň na 3 hodiny zatuhnout.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte