Štafetky - low carb

Jídelní plán

Štafetky - low carb

Zbylo Vám v lednici větší množství bílků a nevíte, co s nimi? Vyzkoušejte tyto skvělé a relativně jednoduché štafetky, které budou všem chutnat a stanou se Vaším oblíbeným vánočním nízkosacharidovým cukrovím. Štafetky můžete také upéct na jakoukoli slavnostní tabuli či oslavy. Přejeme dobrou chuť :)

Postup přípravy

  1. Těsto - k bílkům přidáme 6 lžic studené vody a vyšleháme tuhý sníh, přidáme xylitol a opět zašleháme. Nakonec krátce zašleháme do sněhu nahrubo mleté ořechy. Než na papír navrstvíme hmotu z bílků, můžeme papír na pečení ještě potřít lehce rozpuštěným máslem, aby se těsto hezky po upečení od papíru oddělilo. Pečeme cca 10-15min při 170C až okraje zrůžoví a těsto se začne odchlipovat od papíru. Dobu pečení závisí na Vaší troubě.

  2. Vychladlé těsto rozkrájíme na 3 díly tak, aby nám v vznikly 3 pruhy cca 12 x 30cm. Pruhy pomažeme kávou s troškou rumu, promažeme máslovým krémem a dáme do chladu (vrstvy: pruh těsta - krém - druhý pruh - krém - pruh těsta). Po vychladnutí vzniklý řez rozkrájíme. My jsme měli štafetky cca 3x6cm.

  3. Nakonec omočíme konce štafetek v čokoládě.

  4. Máslový krém - ze lnu, smetany, mandlové mouky uvaříme kaši a necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Mezitím ušleháme změklé máslo s xylitolem, přidáme žloutky, rum a vanilkový extrakt. K ušlehanému máslu následně přidáme postupně po troškách zchladlou kaši a vyšleháme hladký krém. Pokud nechcete dělat krém ze syrových žloutků, můžete žloutky zamíchat do kaše hned po odstavení z plotýnky. Na máslový krém je nejlepší kvalitní máslo, které bude obsahovat min. 82% tuku. Všechny suroviny, by měly mít pokojovou teplotu. Pozor také na kaši, aby měla pokojovou teplotu než ji začnete přidávat do másla. Někdy se může stát, že se krém srazí, ale existuje jednoduchá náprava - např. přidejte do krému 1-2PL rozpuštěného másla a zašlehejte do krému. Rozpuštěné máslo samozřejmě necháte před přidáním do krému trochu zchladnout.

  5. Čokoládová poleva - čokoládu s kokosovým olejem rozpustíme ve vodní lázni. V rozpuštěné čokoládě omočíme konce štafetek.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte