Slaný koláč s rajčaty, provensálským šmakounem…

Na vlně chuti

Účastní se soutěže: Osvědčené kuchařské trumfy

Slaný koláč s rajčaty, provensálským šmakounem…

Od oběda mi zbyly brambory a květák, které bylo třeba zužitkovat a jáhly jsem měla po ruce, skvěle pojí, cibule, česnek a koření nesmí chybět. Baví mě experimenty a vznikl chuťově velmi zajímavý koláč, rozhodně se k němu ještě vrátím.

Postup přípravy

  1. Jáhly propláchneme, spaříme horkou vodou, povaříme 5 minut, přecedíme, dáme do mísy, do které přidáme vařené brambory, uvařený květák ( přibližně hrst vařeného květáku dáme stranou), nastrouhaného provensálského Šmakouna, šťávu z citronu, vše rozmixujeme tyčovým mixérem, přidáme najemno nakrájenou bílou cibuli, česnek, tymián, osolíme dle chuti.

  2. Vzniklou směsí naplníme formu na koláč, před plněním formu vysteleme až po okraj pečícím papírem, základ na korpus upěchujeme a uhladíme. Zbylý květák obalíme v hraška těstíčku, které připravíme z vody a hrašky na obalování dle návodu. Obalený květák v těstíčku nandáme různě po koláči. Ozdobíme pokrájeným pórkem, cibulí, přidáme pokrájená rajčata, pro dospělé navíc osolíme, opepříme, zakapeme Ghíčkem, pečeme na 180°C alespoň 30 minut. Pro dospělé nešetříme ani rajčaty či další přidanou zeleninou.

    Pokud chcete koláč více křupavý, pečte samostatně bez zdobení 30 minut a následně přidejte zdobení a opět pečte 30 minut.

  3. Necháme pořádně vychladnout jinak se těsto bude trhat. Jelikož jsem připravovala pro syna, zvolila jsem pečení květáku rovnou s koláčem, pokud chcete květák křupavý opečte květák obalený v hrašce na Ghí a následně jen přidejte na pečený koláč.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte