Dýňové palačinky (od 1 roku)

Máma v kuchyni

Účastní se soutěže: Jíme dobře

Dýňové palačinky (od 1 roku)

Není na nich nic až tak speciálního oproti klasickým palačinkám. Jen se v nich ukrývá pořádný kus dýně.

Recept najdete na: http://mamavkuchyni.cz/dynove-palacinky/

Postup přípravy

 1. Dýni nakrájejte na malé kousky či kostičky a uvařte do změknutí (trvá to do deseti minut, dle velikosti kostiček). Poté ji nechte dobře odkapat od vody a vychladlou přemístěte do mixéru. Rozmixujte na hladké pyré. Přidejte vejce, mléko a postupně vmíchejte také mouku. Těsto je hotové.

 2. Je možné, že máte šťavnatější dýni a bude potřeba méně mléka, případně naopak vám více saje mouka, a budete muset tekutin přidat. Řiďte se tedy danou gramáží jen orientačně.

  Smažte na pánvi palačinky či lívance. Podávat můžete nasladko i naslano, skvěle se hodí třeba kozí sýr a šunka, ve sladké variaci vyzkoušejte meruňkovou marmeládu nebo oříškové máslo.

 3. mažení palačinek jsem vám v reakci na časté dotazy na vhodnou pánev i natočila. Já již leta používám tuto i-PREMIUM Stone od Tescomy, kterou mi kdysi daroval Ježíšek, a jemuž jsem si letos chtěla napsat o novou, avšak vyřešila to za mě přímo Tescoma, která mi ji nabídla v rámci spolupráce. Čili ano, toto je skutečně reklama na pánev Tescoma, plyne ovšem z dlouholeté dobré zkušenosti a spokojenosti. A ještě odkaz i na udělátko na lívanečky s obrázky, které vám ukazuju ve videu. P. S. Pánev je teď dokonce v akci!

 4. Dětská specifika:

  Pro přítomnost celého vejce a kravského mléka řadím do kategorie od 1 roku.

  I mimo výše uvedené suroviny si myslím, že děti minimálně do 1 roku by neměly vyloženě "mlsat" a měly by se nejdříve naučit správnému stravovacímu režimu.

  V receptu jsem použila celozrnnou verzi žitné mouky, která může být hůře stravitelná, avšak na druhou stranu je zase zdravější. Pokud vaše dítě není zvyklé na celozrnné výrobky, můžete použít i necelozrnnou mouku. Celozrnnou doporučuji spíše až od 2 a více let.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte