TORTILOVÉ KOŠÍČKY

Danula

Účastní se soutěže: Voňavé vaření

TORTILOVÉ KOŠÍČKY

A byla oslava a byla dobrá nálada a byla spousta "bublinek" a taky spousta jídla.

A já doufám, že nechválili jen tak "na oko", ale že jim opravdu chutnalo...

Postup přípravy

  1. 1 balíček velkých tortil (na wrapy, uvnitř je 6 placek), 2 vejce, 100g anglické slaniny (nadrobno), 200g šunky nebo jakékoliv jiné voňavé uzeniny (nadrobno pokrájet nebo nahrubo nastrouhat, já dneska nastrouhala 2 výběrové špekáčky), 2 Mozarelly (nahrubo nastrouhat), 2 syrové brambory (najemno nastrouhat), 1 mladá cuketa (cca 250g, nahrubo nastrouhat i se slupkou a vyždímat), 1 červená cibulka (nadrobno), sušený česnek, mletý černý pepř, grilovací koření, mletý rozmarýn a sůl (solíme obezřetně) a mimo to 30 plátků salámu na dozdobení (já dala Herkules, ten má velký průměr, takže jsem každé kolečko rozpůlila a do každého košíčku dala vždy půl kolečka).

  2. Z tortil vykrájet pomocí vykrajovátka větší kytičky (pomohla jsem si poklepáním na vykrajovátko paličkou na maso, aby se tvary pěkně vykrojily) Poté každou kytičku zvlášť vložit do otvorů v muffinovém plechu, vtlačit dovnitř prsty nebo třeba malou skleničkou, naplnit směsí ze sýra, uzeniny, brambor, cukety, cibulky, vajec, bylinek a koření, zakrýt alobalem a dát na 15 minut do trouby na 180 stupňů.

  3. Pak plech vyndat, odstranit alobal a vložit opět do trouby asi na 10 minutek, aby košíčky chytly pěknou barvičku. Pak plech vyndat, každý košíček ozdobit salámovou růžičkou a můžeme konzumovat - teplé i studené.

    Z tohoto množství jsem udělala 30 košíčků.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte