Pistáciové Raffaello kuličky s kokosem a malinami

Michal

Pistáciové Raffaello kuličky s kokosem a malinami

Zkoušel jsem udělat více verzí, ale s žádnou jsem nebyl spokojený. Nakonec u mě zvítězila tato varianta, která je ze všech nejzdlouhavější, ale za tu chuť to stojí. Celkem jsem udělal tři barevné varianty kuliček Raffaello v low carb verzi – první jsou obalené v nasekaných pistáciích, druhé v nastrouhaném BIO kokosu a poslední v malinovém prášku z lyofilizovaných malin.

Postup přípravy

  1. Do vyšší pánve nalejeme plechovku kokosového mléka, přidáme xylitol, pořádně promícháme a za občasného míchání přivedeme k varu a vaříme na středním plameni cca 40 minut. Kokosové mléko se zredukuje na polovinu a trochu zhoustne. V tu chvíli odstavíme pánev a přidáme máslo, které necháme rozpustit a zamícháme. Následně už jen přisypeme kokosovou mouku, BIO strouhaný kokos a přidáme zakysanou smetanu. Hmotu promícháme, aby nám vzniklo těsto.

  2. Proč BIO strouhaný kokos? Od toho klasického ze supermarketu se liší ve své struktuře a není to taková sypká drť. Není ani o tolik dražší a o chuti nemluvě. Určitě doporučuji vyzkoušet. ???? Já s ním pracuji ve všech mých receptech.

  3. Těsto je poněkud drolivé a kuličky z něj dělat nejdou. Ale nelekejte se. Hmotu přendejte do kovové misky a rukama ji tam „uplácejte“. Těsto dáme do lednice přes noc.

  4. Další den hned ráno misku vytáhneme z lednice a necháme na lince. V odpoledních hodinách už nám půjdou dělat krásné kuličky, do kterých vtlačíme pistácii a obalíme je. Já je obaloval ve strouhaném BIO kokosu, najemno nasekaných pistáciích a v prachu z lyofilizovaných malin. Mně osobně nejvíce chutnají ty malinové.

  5. Jasně, mohl jsem udělat těsto, s kterým půjde pracovat hned, ale s výsledkem jsem prostě nebyl spokojený. Navíc ta chuť svařeného kokosového mléka je fakt boží!

    Pokud budete recept zkoušet, dejte mi vědět do komentářů, jak vám chutnaly. Své fotky na sociálních sítích nezapomeňte tagovat hashtagem #jsemlowcarb a označit @jsemlowcarb, ať já i ostatní vidíme, jakou nádheru jste vykouzlili!

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte