Low carb lívance z kokosové mouky s čokoládou a mandlemi

Jídelní plán

Low carb lívance z kokosové mouky s čokoládou a mandlemi

Vyzkoušejte recept na low carb lívance, které moje děti milují. Když dělám dětem do školy "sladkou" low carb svačinu, tohle je to pravé. Dříve byly u nás oblíbené klasické tvarohové palačinky, teď už ale raději sáhnu jinam - po variantě bez mouky a přidaného cukru. Nízkosacharidové lívance z kokosové mouky jim chutnají - obzvlášť když je doplním našlehaným tvarohem a čokoládou. Velkou výhodou také je, že se lívance dají udělat ve větší dávce, zamrazit a vytáhnout později. Jsou dobré tak i tak:)

Postup přípravy

  1. Smíchám všechny sypké suroviny a vidličkou promíchám nebo promixuji. Poté přidám zbývající suroviny a rozmíchám do hladké směsi. Nechám 30 min ustát. Kokosová mouka nasákne hodně vlhkosti, ovšem každá jinak - takže pokud je třeba, směs doředím trochou mléka/smetany na vaření a nebo naopak přidám trošičku mouky.

    Pánev vytřu tukem, lžicí naleju malé lívanečky a smažím z obou stran cca 2 minutky. Obracím opatrně, až když pěkně ztuhnou.

  2. Ozdobit můžete vyšlehaným tvarohem, oříšky a ovocem. Naše oblíbené jsou tvaroh, čokoláda a ořechy - tahle kombinace kokosovým lívancům zkrátka moc sluší:)

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte