Chia pudink s ovocem (od 1 roku)

Máma v kuchyni

Chia pudink s ovocem (od 1 roku)

Dezert z kategorie vydatná a zdravá sváča je tu! :)

Postup přípravy

  1. Příprava tohoto dezertu je velmi jednoduchá, ale je potřeba započít ji přibližně půl dne předem. Tolik času totiž potřebují semínka chia, aby krásně změkla a vytvořila rosolovitou hmotu podobnou pudinku.

  2. Do misky nasypte uvedené množství semínek, zalijte je kefírem (použít se dá jistě i kefír s příchutí či rostlinné nebo kravské mléko, ba i jiný mléčný výrobek), promíchejte a nechte v lednici konat svou práci.

  3. Až k nim za půl dne přijdete, semínka budou kefírem nasáklá a budou vypadat podobně jako želé. A to je právě ono! ???? Přemístěte do dezertních mističek, dozdobte ovocem (použila jsem borůvky, maliny a jahody, které jsem rozmixovala na pyré).

  4. Dětská specifika:

    O vhodnosti chia semínek pro děti jsem se toho bohužel moc nedočetla. Z informací, kterých se mi dostalo, plynou dvě základní věci - jednak obtížnější stravitelnost (platí o semínkách obecně), druhak i vyšší podíl bílkovin, které by mohly zatěžovat dětské ledviny. Proto řadím do kategorie od 1 roku.

    Někdy se uvádí i špatný vliv chia semínek na laktaci (neboť jde o semínka šalvěje hispánské), proto pokud nekojíte zcela bezproblémově, buďte v jejich konzumaci raději opatrná.

    Malým dětem do 2 - 3 let bych nedávala tohoto pudinku plnou dávku, spíše méně pudinku a více ovoce, aby ho dítě zkrátka nedostalo "velký nášup". Důvodem je jednak obtížnější stravitelnost, druhak i projímavost semínek.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte