Směs zeleniny se šmakounem provensálské koření a sušená rajčata

Na vlně chuti

Směs zeleniny se šmakounem provensálské koření a sušená rajčata

Když jsem se dozvěděla o novince, kterou pro nás Šmakoun připravil, těšila jsem se jak malé dítě až tuto novinku vyzkouším. Pro nezasvěcené musím dovysvětlit, že Šmakoun uvedl na trh novinku v podobě Šmakouna s provensálkým kořením a sušenými rajčaty. No musím uznat, že se jim tedy náramně vydařil a já jsem si s touto variantou Šmakouna pohrála hned dvakrát, ale to až příště. Jdeme na přípravu hlavního jídla v hlavní roli se Šmakounem s provensálským kořením.

Postup přípravy

  1. Než se pustíme do samotného vaření, připravíme si kuskus, který zalijeme horkou vodou, osolíme a přidáme pár kapek oleje, přiklopíme a dáme stranou. Já se přiznám, že potřebné množství kuskusu nikdy neodhadnu a mám jej vždy víc a následně si jej přidám do směsi dle vlastní chuti. Na 4 lžíce vařeného kuskusu připade přibližně 30g nevařeného. Kuskus bude brzy připravený a my se můžeme pustit do přípravy směsi.

  2. Na Ghí orestujeme pokrájenou 1 a 1/2 jarní cibulky, ale ne dozlatova jen lehce prohřejeme, přidáme na hrubo nastrouhanou cuketu, pokrájená rajčata, najemno nastrouhaného Šmakouna s provensálským kořením a prohřejeme. Do vzniklé směsi přidáme koření dle vlastní chuti: sůl, mletý pepř čtyř barev, sojovou omáčku a vaříme do požadované měkkosti. Já nemám ráda rajčata úplně měkká, rozvařená, tudíž jsem je jen krátce prohřála, nakonec přidáme pár čerstvých lístečků bazalky, které jen lehce potrháme a přidáme do směsi.

  3. Do hotové směsi přidáme dle chuti připravený kuskus, který jsme si dali stranou, vše společně zamícháme a podáváme. Před servírováním ozdobíme cherry rajčátky, zbylou pokrájenou jarní cibulkou a naťovou petrželkou.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte