Kuskusová kaše s banánem (od 8 měsíců)

Máma v kuchyni

Kuskusová kaše s banánem (od 8 měsíců)

MÁMA V KUCHYNI 2

Kniha receptů Máma v kuchyni 2 Baví vás recepty na tomto blogu a rádi byste je měli po ruce i v klasické papírové podobě? Pak přesně pro vás je kuchařka Máma v kuchyni, kterou můžete objednat za zvýhodněnou cenu ZDE.

4. MÍSTO – Mamablog roku

Moc děkuji za podporu v letošním ročníku ankety Mamablog roku, která mě vynesla na mé oblíbené 4. místo. ????

4. místo – Blogerka roku

Děkuji za vaše hlasy, které mi pomohly i letos obhájit bramborovou medaili a tedy 4. místo mezi nejlepšími food blogerkami u nás.

V hlasování veřejnosti byl můj blog zvolen čtvrtým nejoblíbenějším mezi všemi českými foodblogy! Bramborová mu sluší a já vám za vaši podporu moc děkuji! :)

4. MÍSTO V ANKETĚ BLOGERKA ROKU 2016

Můj blog i v letošním roce obhájil pozici mezi nejlepšími foodblogy v této zemi, když v anketě Blogerka roku získal nádhernou bramborovou medaili. Jsem ohromně šťastná a moc vám děkuji za podporu :-)

2. MÍSTO V ANKETĚ MAMABLOG ROKU 2016!!!

Moc vám děkuji za všechny hlasy, kterými jste mi zajistili nádhernou stříbrnou příčku v této anketě :-)

6. MÍSTO V ANKETĚ BLOGERKA ROKU 2015

6. místo v anketě Blogerka roku 2015

Můj blog byl zvolen 6. nejlepším v kategorii Foodblogy ankety Blogerka roku 2015. Za vaši podporu vám srdečně DĚKUJI! :-)

Instagram

myTaste.cz

Kuskusová kaše s banánem (od 8 měsíců)

5. 10. 2017

Tahle kaše je opravdu bleskovka, navíc jen ze tří surovin a bez přidaného cukru. Všechny mlsné jazýčky se nad ní musí oblíznout :)

Postup přípravy

 1. Kuskus nasypte do misky a zalijte 150ml horkého mléka. Nechte pár minut nasáknout veškerou tekutinu. Pak jej přemístěte do mixéru spolu s jedním banánem a zbylými 100ml horkého mléka. Rozmixujte na kaši.

 2. K mixování můžete stejně dobře využít i tyčový mixér, jen si dejte pozor, abyste se horkým mlékem neopařili.

 3. Servírovat můžete s různým ovocem či semínky a oříšky, samozřejmě úměrně k věku dítěte. Dobrá je kaše ale i sama o sobě – jen tak, bez ničeho. Je příjemně sladká a voňavá po banánu.

 4. Dětská specifika:

  Kaše je vhodná pro děti od zavedení lepku - pro mě tedy od cca 8. měsíce. Pokud zavádíte lepek dříve, může vaše děťátko kaši i dříve.

  Vyšší nutriční hodnotu bude kaše mít také když použijete mléko rostlinné (např. některé ořechové). Dětem do 1 roku kaši připravte v mléce rýžovém nebo vločkovém, kravské pro ně není vhodné z důvodu vyššího obsahu bílkovin.

  Kuskus je lépe použít celozrnný, vzhledem k jeho vyšší nutriční hodnotě. Zvažte ale schopnost střev vašeho dítěte celozrnné potraviny strávit (určitě tedy nedoporučuji minimálně do 1 - 2 let).

  Ořechy a semínka jsou vzhledem k horší stravitelnosti a náchylnosti na plísně a žluknutí doporučována od 2 - 3 let věku.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte