Jarní závitky

Marie Hloušková, RUTINA.cz

Účastní se soutěže: Osvědčené kuchařské trumfy

Jarní závitky

Jarní závitky jsou poměrně snadnou záležitostí, která svými barvami potěší oko i chuťové buňky. Nevšedním způsobem si tak můžete na zelenině pochutnat.

Postup přípravy

 1. Jarní cibulku jsem omyla a uřízla ji na dvě deset centimetrů dlouhé části. Mrkev jsem oloupala, uřízla ji také na délku 10 cm, kterou jsem rozpůlila a nakrájela na tenké nudličky. To samé jsem udělala s okurkou. Hlávkové zelí jsem nasekala na nudličky. Dále jsem omyla lístky špenátu a připravila jsem si 10 stonků hladkolisté petrželky.

  Jarní cibulku jsem omyla a uřízla ji na dvě deset centimetrů dlouhé části. Mrkev jsem oloupala, uřízla ji také na délku 10 cm, kterou jsem rozpůlila a nakrájela na tenké nudličky. To samé jsem udělala s okurkou. Hlávkové zelí jsem nasekala na nudličky. Dále jsem omyla lístky špenátu a připravila jsem si 10 stonků hladkolisté petrželky.
 2. Ještě jsem si vyrobila avokádovou pomazánku tak, že jsem vydlabala 2 rozpůlená avokáda, dužinu rozmixovala tyčovým mixérem a smíchala s ostatními ingrediencemi.

 3. Teď už mi jen zbývalo, abych vše vložila a smotala do rýžového papíru. Papír namáčím do horké vody, aby změkl (někdo vkládá do misky, já dávám do pánvičky na palačinky a udržuji na sporáku horkou vodu), na 20 vteřin, pak vyndám a rozložím na talíři.

  Teď už mi jen zbývalo, abych vše vložila a smotala do rýžového papíru. Papír namáčím do horké vody, aby změkl (někdo vkládá do misky, já dávám do pánvičky na palačinky a udržuji na sporáku horkou vodu), na 20 vteřin, pak vyndám a rozložím na talíři.
 4. Na papír nejprve vedle sebe poskládám 4-5 špenátových listů, na ně dám 2 jarní cibulky, 2 proužky mrkve, 2 plátky okurky, nudličky z červeného zelí a petržel. Vše navrchu potřu 2 vrchovatými plnými lžičkami avokádové pomazánky. Pak ohnu 2 okraje přes zeleninu k sobě, třetí okraj přeložím také a sroluji závitek.

 5. Vznikne mi 10 jarních závitků

  Vznikne mi 10 jarních závitků

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte