PIVNÍ GULÁŠEK Z POMALÁČKU A TĚSTOVINY FUNGHETTO

Danula

Účastní se soutěže: Voňavé vaření

PIVNÍ GULÁŠEK Z POMALÁČKU A TĚSTOVINY FUNGHETTO

Nejlepší guláš, jaký jsem kdy jedla, uměl můj tchán. Říkal, že tajemství je v cibuli. Žádná ženská prý nevydrží ten pohled do kastrolu, kde cibule dosahuje tmavohnědého odstínu a od vznícení ji dělí asi tak dvě vteřiny.

Je to fakt, nemám na to nervy...

Postup přípravy

  1. Cca 1kg hovězího masa (měla jsem nožinu z mladého býčka, na velké kostky), hladká mouka, olej, 3 větší cibule, 4 stroužky česneku, 1 lžíce mleté sladké papriky, 2 lžíce rajčatového protlaku, 300ml světlého piva (dala jsem plzeňskou dvanáctku), hovězí vývar, sůl, mletý černý pepř, 4 chilli papričky (nadrobno), 2 lžíce sušené majoránky.

  2. Maso obalíme v hladké mouce, zprudka po částech orestujeme na oleji a vložíme do "pomaláčku". Do výpeku poté vsypeme cibuli a restujeme pěkně do hněda, přisypeme mletou papriku, přidáme protlak, oboje zarestujeme, zalijeme trochou vývaru a necháme chvilku "odvařit".

  3. Vše vlijeme do hrnce na maso, přidáme česnek, chilli papričky, sůl a mletý pepř, přilijeme pivo a dolijeme vývarem, aby bylo maso ponořené. Uzavřeme a vaříme doměkka cca 3 hodinky na vyšší stupeň.

  4. Pak vsypeme majoránku, dochutíme solí a pepřem, případně dle hustoty můžeme ještě zaprášit trochou hladké moukou a poté chvíli povařit.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte