Mňamózní poháry či cupcakes na dětskou party

Účastní se soutěže: Vypečené dobroty

Mňamózní poháry či cupcakes na dětskou party

Tak dnes ještě jeden dezert, který se bude líbit zejména dětem. Součástí dezertu jsou muffinky, které si v podstatě můžete upéct dle vlastního zamilovaného receptu, jde zde spíše o skládání surovin a zdobení, které snad potěší nejedno oko. Já zvolila těsto ze svých oblíbenýh řepových čokomuffinek, neboť kromě "zeleniny" obsahují celozrnnou mouku a med. A každá zdravější surovina navíc se přece počítá. Aspoň to mlsání není takový průšvih.

Postup přípravy

  1. Nejprve si upečte své oblíbené muffinky. Já zvolila tyto: http://www.foodclub.cz/recept/senzacni-cokomuffiny-z-cervene-repy-plnene-rybizem/ - tedy: Červenou řepu uvařte do měkka, ještě teplou nakrájejete na menší kousky, vhoďte do mixéru a rozmixujte na kaši. Přidejte na kousky nakrájenou hořkou čokoládu a nechejte v řepě rozpustit (pokud by vám přecejen zůstal tu a tam malý kousek nerozpuštěný, není to nijak na závadu). V míse rozšlehejte vejce, špetku soli a olej. Po chvíli přišlehejte med. Poté přisypte mouku, kakao, prdopeč a sodu. Do vzniklého těsta přimíchejte už ručně rozmixovanou řepovou směs. Rozehřejte troubu na 175–180 °C. Do muffinových formiček dejte papírové košíčky a do každého dejte lžíci těsta. Vmáčkněte do něj jahodu a přikryjte další dávkou těsta. Dejte do trouby cca na 30 minut, ale hlídejte a ke konci pečení zkoušejte špejlí. Poté plech vytáhněte a nechejte muffinky chvíli odpočinout. Pak vytáhněte z formiček a nechejte na mřížce vychládnout.

  2. A nyní přijde na řadu sestavení dezertu. Chcete-li různé varianty, vytvořte cupcakes i poháry. Vyšlehejte mascarpone, tvaroh, smetanu, ztužovač a sladidlo dle chuti do hladkého krému. Nepřešlehejte.

    Na polovinu muffinek nastříkejte pomocí cukrářského sáčku bílou "čepičku", do níž zapíchněte dvě čokopecičky jako uši. Posypte buď cukrářskými kuličkami, nebo ozdobte mašličkou. Minnie cupcakes jsou na světě.

    A nyní přijde na řadu sestavení dezertu. Chcete-li různé varianty, vytvořte cupcakes i poháry. Vyšlehejte mascarpone, tvaroh, smetanu, ztužovač a sladidlo dle chuti do hladkého krému. Nepřešlehejte.
Na polovinu muffinek nastříkejte pomocí cukrářského sáčku bílou "čepičku", do níž zapíchněte dvě čokopecičky jako uši. Posypte buď cukrářskými kuličkami, nebo ozdobte mašličkou. Minnie cupcakes jsou na světě.
  3. Nyní z druhé poloviny muffinků vytvořte poháry. Do rendlíčku nasypte jahody a nechejte chvíli povolit. Poté je přesuňte do mixéru a vychladlé rozmixujte (nemusíte zcela na kaši). Muffiny rozřežte na 2 části. První část vtlačte do pohárků, na ni navrstvěte cukrářským sáčkem krém a polijte jej jahodovým pyré. Na něj pak dejte druhou část muffiny a nastříkejte na ni z krému stejnou "čepičku", jako na cupcakes. Dozdobte také stejně, aby vznikla Minnie. Takto zpracujte zbývající muffiny. Dobrou chuť.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte