KONOPNÉ DORTÍČKY S OŘECHOVÝM KRÉMEM A ČOKOLÁDOU - LC

Kačka

Účastní se soutěže: V kuchyni s láskou

KONOPNÉ DORTÍČKY S OŘECHOVÝM KRÉMEM A ČOKOLÁDOU - LC

A je to tady. První z mých receptů na vánoční cukroví #bezmouky, #bezpridanehocukru a #bezsladidel. Pokud se s váma mám o svoje recepty podělit, musím začít už teď. Jak možná víte, mám rodinu a malou holčičku, který se chci maximálně věnovat, a od léta znovu pracuju na plnej úvazek.

Začínám proto cukrovím, který můžu s klidem strčit do mrazáku. Na Vánoce jako když ho najdu.Upečte si tyhle nízkosacharidové (low carb) konopné dortíčky předem :)

Chcete více cukroví bez cukru? Jděte na můj web, najdete tam e-kuchařku s dvaceti vymazlenými recepty.

https://colorsoflowcarb.cz/e-kucharka-low-carb-cukrovi/

Postup přípravy

  1. Umelte si mandle najemno, nebo použijte mandlovou mouku. Konopné semínko dobře umelte (do mazlavé hmoty). Smíchejte suroviny a vypracujte hladké těsto. Zformujte ho navlhčenýma rukama, zabalte do potravinové fólie a dejte do lednice. Nechte ho tam aspoň přes noc.

  2. Odležené těsto rozválejte mezi přeloženou fólií na výšku asi 3 mm a vykrajujte kolečka. Budete mít 2 plechy po 25 ks. U koleček na druhém plechu vykrojte uprostřed malé kolečko. Do něj pak hezky sedne oříšek ????.

    Pečte na 160°C asi 12-15 minut, až začnou zlátnout okraje.

  3. Všechny suroviny na krém vyšlehejte dohladka. Pokud je krém moc řídký, přidejte oříšky nebo zašlehejte pár drobečků z polámaných sušenek nebo upečeného zbytku těsta.

  4. Kolečka spojujte krémem. Potřete i strany a obalte je v mletých oříšcích. Na závěr potřete vrchní kolečko s dírkou čokoládovou polevou a posaďte doprostřed oříšek. Skladujte v chladu a spotřebujete do týdne. Trvanlivost prodloužíte skladováním v mrazáku.

    #colorsoflowcarb #necukrovi

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte