Domácí müsli tyčinky s medem, kokosem, meruňkovým Šmakounem a čokoládou s Ghítelou

Na vlně chuti

Účastní se soutěže: Chutné svačinky

Domácí müsli tyčinky s medem, kokosem, meruňkovým Šmakounem a čokoládou s Ghítelou

Strašně snadné, jednoduché müsli tyčinky, bez palmového oleje, které vás nenechají chladné, naprosto luxusní dobrůtka.

Pořád jsem chodila kolem lednice a říkala jsem si, co udělám z toho meruňkového Šmakouna, zásoby mlsek snědené a já chtěla něco zdravějšího. Prostě a jednoduše mě napadly ovesné tyčinky, péct se mi nechtělo, popadla jsem Šmakouna a už to jelo. Zdravé, chutné a ještě obohacené o kvalitní bílkoviny… MŇAM.

Postup přípravy

  1. Ovesné vločky rozemeleme na prach, přidáme najmno nastrouhaného meruňkového Šmakouna, s tím si fakt musíme pohrát nebo po nastrouhání rozmixovat ještě tyčovým mixérem. Přisypeme rozinky, strouhaný kokos, přidáme med, přilijeme rozpuštěný kokosový olej. Pokud máte z lednice, nechte jej rozehřát ve vodní lázni. Pokud bude směs málo lepkavá, bude se rozpadat, přidejte ještě kokosový olej, já si pomáhám rostlinným mlékem nebo vodou, přidala jsem 2 lžíce rýžovo-kokosového mléka Provamel, ale půjde i bez, stačí přidat navíc kokosový olej nebo med.

  2. Ponoříme se do hnětení surovin, pěkně ručně, před formováním ochutnáme zda budou tyčinky dost sladké, v případně potřeby přidáme med. Tvárnou hmotu upěchujeme do malého plechu, který jsme si vystlali pečícím papírem, rovnoměrně upěchujeme, já vytvarovala obdélník, který jsem následně plánovala krájet. Ve vodní lázni si rozpustíme čokoládu na vaření, přidáme dle chuti Ghítelu, zamícháme a pomocí lžičky ozdobíme nepravidelně budoucí tyčinky čokoládou, já nechala čokoládu stékat po lžičce nebo klidně celé potřeme. Dáme do lednice chladit minimálně na 2 hodiny.

  3. Následně nakrájíme, ideální je připravit večer a druhý den konzumovat.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte