Zdravý ovocný fitness koláč (s falešnou) drobenkou :)

Jíťa

Zdravý ovocný fitness koláč (s falešnou) drobenkou :)

Dezert jako tento sladký ovocný koláč nejen utěší vaše chutě k odpolední kávičce, ale je i plnohodnotnou zdravou svačinkou! :) Dezerty k odpolední kávičce jsou takové moje "guilty pleasure", ale stačí jen extrémně kalorickou bombu plnou cukru vyměnit za tuhle zdravější svačinku a můžete si pochutnat bez jakékoli výčitky a obav, že přiberete :)) Tento má málo sacharidů, obsahuje i zdravé tuky a spoustu bílkovin, kterých (zvláště ženy) máme často v běžné stravě nedostatek.

Postup přípravy

  1. V misce smícháme tvaroh, řecký jogurt, kokos, mák, rum, kypřící prášek, (březový) cukr, mouku a šťávu z citronu. Přidáme vodu, abychom dosáhli kašovité konzistence (cca 90 ml).

    Tip! Používám řecký jogurt Milko 5% tuku, který má na kelímek o 140g téměř 14g bílkovin :) Výsledný recept nakonec bude mít při téměř stejné energetické hodnotě 14,5g bílkovin na porci :)

  2. Bokem si vyšleháme 2 bílky na sníh a smícháme se zbytkem těsta.

  3. Vymažeme formu máslem a vysypeme moukou. Pak výsledné těsto nalijeme do formy, posypeme ovocem a tvrdým tvarohem :)

    Tip! Pokud chcete na koláči "falešnou drobenku" smíchejte nejdříve tvrdý tvaroh se skořicí, xylitolem (cukrem), vanilkovým extraktem a najemno nasekanými vlašskými ořechy. Promněte mezi prsty (jako drobíte klasickou drobenku) a až pak nasypte na koláč.

    Tip! :) Lesní směs mražená z Lidlu je zatím nejlepší poměr cena - výkon, co jsem objevila :))

  4. Pečeme na 190°C cca 30 minut :)

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte