SMETANOVÉ ŘEZY S VŮNÍ SKOŘICE

Danula

Účastní se soutěže: Grilovací sezóna

SMETANOVÉ ŘEZY S VŮNÍ SKOŘICE

A k víkendu neodmyslitelně patří i takové to trochu svátečnější pečení. "Mustr" jsem si vzala v práci od své kolegyně a skvělé cukrářky, ale jak už to tak u mě bývá, původní recept jsem si tak trošku přetvořila "k obrazu svému" a nakonec je z toho vlastně takový hóóódně vzdálený bratranec toho původního...

Postup přípravy

  1. V míse vyšleháme ručním elektrickým šlehačem žloutky s cukrem do husté bílé pěny, poté už jen vařečkou vmícháme mouku a nakonec lehce vmícháme sníh z bílků, ušlehaný se špetkou soli. Pečeme dva pláty!!! Těsto natřeme na plech vyložený pečícím papírem (rozměr 38x25cm) a pečeme 12 minut na 190 stupňů. Mírně vychladlý překlopíme a stáhneme papír.

  2. Jeden plát uložíme zpět na plech, potřeme švestkovými povidly (asi 250g) a částí smetanového krému (asi 2/3), zakryjeme druhým plátem a potřeme zbytkem smetanového krému. Navrch hojně posypeme mletou skořicí a dáme zatuhnout do lednice, nejlépe přes noc.

  3. V jedné míse vyšleháme zakysanku s moučkovým cukrem a pudinkovým práškem (nic nevaříme!!!), v druhé míse vyšleháme smetanu se ztužovačem a poté obě směsi lehce spojíme.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte