Senzační čokocupcakes z červené řepy plněné rybízem

Účastní se soutěže: Vypečené dobroty

Senzační čokocupcakes z červené řepy plněné rybízem

Nikdo nepozná, že je součástí řepa. Už samotné syrové těsto je moc dobré.

Postup přípravy

  1. Červenou řepu uvařte do měkka, ještě teplou nakrájejete na menší kousky, vhoďte do mixéru a rozmixujte na kaši. Přidejte na kousky nakrájenou hořkou čokoládu a nechejte v řepě rozpustit (pokud by vám přecejen zůstal tu a tam malý kousek nerozpuštěný, není to nijak na závadu). V míse rozšlehejte vejce, špetku soli a olej. Po chvíli přišlehejte med. Poté přisypte mouku, kakao, prdopeč a sodu. Do vzniklého těsta přimíchejte už ručně rozmixovanou řepovou směs.

  2. Rozehřejte troubu na 175–180 °C. Do muffinových formiček dejte papírové košíčky a do každého dejte lžíci těsta. Vmáčkněte několik kuliček rybízu (či jiného oblíbeného ovoce) a přikryjte další dávkou těsta. Vyšlo mi 11 ks. Dejte do trouby cca na 30 minut, ale hlídejte a ke konci pečení zkoušejte špejlí. Poté plech vytáhněte a nechejte muffinky chvíli odpočinout. Pak vytáhněte z formiček a nechejte na mřížce vychládnout.

  3. Před servírováním vyšlehejte smetanu do tuha. Kdo má skořici velmi rád, může jí do smetany špetku přidat. Dejte do cukrářského sáčku se špičkou a nastříkejte na požadovaný počet muffin. Vršek dozdobte ovocem a lístkem máty. Pro děti jsem upekla také několi báboviček. Dobrou chuť.

    Před servírováním vyšlehejte smetanu do tuha. Kdo má skořici velmi rád, může jí do smetany špetku přidat. Dejte do cukrářského sáčku se špičkou a nastříkejte na požadovaný počet muffin. Vršek dozdobte ovocem a lístkem máty. Pro děti jsem upekla také několi báboviček. Dobrou chuť.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte