Podzimní roláda s karamelem a pařížskou šlehačkou

Účastní se soutěže: Vypečené dobroty

Podzimní roláda s karamelem a pařížskou šlehačkou

Jednoduchá piškotová roláda, která se neláme...

Postup přípravy

 1. Bílky šleháme s cukrem do tuhého sněhu, potom přišleháme postupně po jednom žloutky. Nakonec lehce přimícháme prosátou mouku.

  Hotové těsto nalijeme na plech vyložený pečicím papírem. Pečeme na 180 °C cca10–15 min.

  Pláty necháme dobře vychladnout, jdou lehce svinout třeba i druhý den, takže si je můžete klidně připravit i den předem.

 2. Krém: Smetanu šlehejte se ztužovačem téměř do zhoustnutí. Chvíli před došleháním přisypte kakao a došlehejte dotuha. Vznikne jednoduchá pařížská šlehačka. 3/4 krému potřete vychladlý plát a na kraj položte rozřízlý oloupaný banán. Roládu smotejte a nechejte v chladnu odpočinout.

  Krém: Smetanu šlehejte se ztužovačem téměř do zhoustnutí. Chvíli před došleháním přisypte kakao a došlehejte dotuha. Vznikne jednoduchá pařížská šlehačka. 3/4 krému potřete vychladlý plát a na kraj položte rozřízlý oloupaný banán. Roládu smotejte a nechejte v chladnu odpočinout.
 3. V rendlíku rozpusťte krupicový cukr na karamel, poté přilijte smetanu a vymíchejte v hladký krém (pokud by byl tuhý, přilijte smetanu, pokud by byl řídký, nechte chvíli vyvařit). Karamelovou polevou pocákejte povrch rolády, aby vznikl efekt stékání. Nechejte chvíli vychladnout.

 4. Zbylou pařížskou šlehačkou naplťe zdobicí sáček a na povrchu rolády přes karamel nastříkejte ozdobný pás. Dozdobte kousky bílé čokolády a brusinkami. Dobrou chuť.

  Zbylou pařížskou šlehačkou naplťe zdobicí sáček a na povrchu rolády přes karamel nastříkejte ozdobný pás. Dozdobte kousky bílé čokolády a brusinkami. Dobrou chuť.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte