Ovesná kaše se sušenými meruňkami a kešu ořechy (od 2 – 3 let)

Máma v kuchyni

Ovesná kaše se sušenými meruňkami a kešu ořechy (od 2 – 3 let)

Kaše s příjemně jemnou chutí a přirozenou sladkostí, která se obejde zcela bez přidaného cukru, navíc je ideální startovní čárou pro celý den ????

Postup přípravy

 1. Vločky, ořechy a sušené ovoce dejte do hrnce a zalijte mlékem. Společně přiveďte k varu a svařte zhruba dvě až tři minuty, dokud vločky nezměknou. Poté přemístěte do mixéru a vše společně rozmixujte na hladkou kaši. Oříšky stejně jako vločky během vaření krásně změknou a dobře se mixují.

 2. Pokud byste svému zdraví chtěli prospět ještě o kousek víc, namočte si ořechy půl dne předem. Během této doby se v nich stihnou aktivovat enzymy klíčení, které napomáhají stravitelnosti a přidávají i na nutriční hodnotě.

 3. Dle chuti dozdobte ovocem či semínky, případně doslaďte libovolným sirupem.

  Dětská specifika:

  Ovesné vločky můžete dítěti zařadit do jídelníčku v malém množství od cca třičtvrtě roku věku. Pro začátek bych ale volila spíše pár zrnek do obvyklého příkrmu, kaše z vloček v takovémto množství je hůře stravitelná.

  Ořechy (tedy i kešu) jsou pro svou horší stravitelnost a náchylnost k plísním a žluknutí doporučovány spíše až od 2 - 3 let věku dítěte.

  Meruňky (stejně jako ostatní sušené ovoce) doporučuji kupovat neproslazované a hlavně nesířené (proto jsou také meruňky na obrázku tmavé a nikoliv oranžové).

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte