Kokosový koláč s čokoládou - LC

Very

Kokosový koláč s čokoládou - LC 2 další fotky

Tak jsem přemýšlela co si udělat dobrého, měla jsem chuť na něco s kokosem, něco vláčného a tak jsem si zkusila upéct koláč, který vznikl v mé hlavě 😃. Bála jsem se jak to dopadne protože já a vymýšlet recept 🙈. O to víc mě překvapilo že se to povedlo a koláč je výborný, krásně vláčný, prostě mňamka 😋. Mám opravdu radost že můj první vymyšlený koláč předčil mé očekávání😀

Postup přípravy

  1. Postup:

    Nejdříve jsem oddělila žloutky od bílků, vyšlehala jsem žloutky s erythritolem do husté pěny (5-6 min.). Potom bílky se špetkou soli do sněhu. Do žloutkové pěny jsem přidala tvaroh na 2x a stále jsem používala šlehač. Po troškách přidávala rozehřátý kokosový olej, další jsem po troškách přisypávala strouhaný kokos, dále kokosovou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Nakonec vmíchat opatrně sníh aspoň na 4x. Na sníh jsem už šlehač nepoužívala. Formu na koláč jsem vymazala pořádně máslem a vysypala strouhaným kokosem. Nalila jsem těsto do formy a ještě ho posypala strouhaným kokosem Troubu jsem měla rozehřátou na 170°C pečte 20-25 min. Můžete zkusit špejlí. Na hotový koláč jsem pocákala 70% čokoládou rozehřátou s trochou másla 😋.

    Poznámka: do těsta můžete přidat pár kapek vanil. esence, já ji bouhžel neměla. A pro ještě lepší chuť můžete ozdobit vyšlehanou šlehačkou a ovocem sušeným či čerstvým 😊.

    Opravdu mě to překvapilo jak je výborný.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte