Dort s lískovými oříšky, karamelem a čokoládou - LC

Laduš

Dort s lískovými oříšky, karamelem a čokoládou - LC

Lahodný low carb dort, jako dárek či zdravý dezert ke kávě.

Postup přípravy

 1. Nejdříve jsem si připravila všechny ingredience na korpus. Pak jsem na dno dortové formy (mám o průměru 21 cm) dala pečící papír a obruč zevnitř vymazala máslem. Zapnula jsem si troubu.

 2. Celá vejce jsem spolu s erythritolem a solí vyšlehala do pěny. Trvá to cca 10 minut. (Že jsou vejce správně vyšlehaná poznáte tak, že když do pěny namočíte prst, zůstane vám ta pěna na prstě viset a nespadne.) Potom jsem vmíchala rozpuštěné máslo a mandlovou mouku smíchanou s práškem do pečiva.

  Těsto jsem vylila do formy a vložila do předehřáté trouby. Pekla jsem na 180 stupňů 30 minut. Upečený korpus jsem nechala ve formě vychladnout.

 3. Potom jsem formu s vychladlým korpusem rozevřela, odstranila pečící papír a korpus rozřízla. Spodní část jsem vrátila zpět na dno formy a uzavřela jsem obručí.

 4. Připravila jsem si karamel. V kastrolku na mírném ohni jsem za stálého míchání rozehřála máslo s erythritolem. Jakmile začala směs hnědnout, přilila jsem opatrně po částech smetanu a opět za stálého míchání jsem vařila, dokud se nevytvořil karamel. Karamel jsem rozetřela na spodní díl korpusu a dala jsem jej chladit do ledničky.

 5. Připravila jsem si krém. Nejdříve jsem v mixéru nasekala lískové oříšky (všechny najednou, tedy 40 g). Ušlehala jsem šlehačku. V druhé misce jsem prošlehala mascarpone s erythritolem a přidala polovinu nasekaných lískových oříšků. Pak jsem do směsi vmíchala šlehačku. Krém jsem natřela na karamelovou vrstvu a pak jsem přiklopila horním dílem korpusu.

 6. Připravila jsem si čokoládovou ganache. V kastrolku jsem zahřála smetanu s erythritolem. Pak jsem kastrolek odstavila z ohně a přidala nalámanou čokoládu. Míchala jsem, dokud nevznikla hladká jednotná hmota.

  Čokoládovou polevu jsem rovnoměrně rozetřela na dort a posypala zbytkem nasekaných lískových oříšků.

  Nechala jsem přes noc zaležet v ledničce.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte