Cizrnové tartaletky s banánovo-kešu-kakao krémem

Na vlně chuti

Účastní se soutěže: Vypečené dobroty

Cizrnové tartaletky s banánovo-kešu-kakao krémem

Když jsme si odpoledne sedli ven, kde bylo kolem 40°C na sluníčku, bylo to velmi příjemné, lehké a chutné osvěžení, byla to taková dobrota, že jsme se olizovali až za ušima a babička si libovala, že se nediví, že našemu mlsáčkovi tak chutnají, že krém by si dala i samotný. Prostě není nad to, když všem chutná, to se peče s radostí.

Postup přípravy

  1. Abychom se mohli dát do přípravy těsta, musíme nejprve připravit cizrnu. Plechovku cizrny otevřeme a přecedíme přes sítko, propláchneme a necháme okapat. Cizrnu vložíme do mixovací nádoby, ve které ji dohladka rozmixujeme.

    Navážíme si jednotlivé druhy mouky, které nasypeme na pracovní podložku či vál, přidáme tapioka škrob, rozmixovanou cizrnu, jedno celé vejce, kokosový cukr a začneme s těstem pracovat, postupně přidáme Alsan bio a perníkové koření, těsto důkladně propracujeme.

  2. Když máme těsto důkladně prohnětené, připravíme si formičky na tartaletky, které vytřeme tukem, já použila Alsan bio a začneme formičky plnit. Těsto napěchujeme po celé ploše formičky, těstem vyplníme i okraje, ale je zapotřebí uprostřed ponechat místo na náplň, ale není třeba těsta ubírat příliš, bezlepkové těsto nezvětšuje tolik svůj objem a zároveň nesmíme udělat tartaletky příliš tenké, aby nám po upečení nepraskly. Ideální výška těsta je 1cm nebo polovina formičky.

  3. Připravené, naplněné tartaletky nandáme na plech a vložíme do rozehřáté trouby, pečeme na 180°C přibližně 15 minut do lehkého zrůžovění, ale ne příliš, okraje by nám ztvrdly.

    Tartaletky necháme vychladnout a následně vyklopíme z formy.

  4. Rozmixujeme si na prach kešu ořechy a tyčovým mixérem vyšleháme banány, které jsme si pro snazší šlehání pokrájely. Rozmixované kešu ořechy a banány spojíme šleháním nebo pomocí tyčového mixéru, přidáme kokosovou smetanu. Kokosovou smetanu přidávejte podle konzistence krému, aby nebyl příliš řídký. Krém si následně rozdělíme na dvě poloviny. Do druhé poloviny všleháme kakao, naplníme si zdobící dvoukomorový sáček světlou a tmavou náplní a tartaletky krémem nazdobíme.

    Tartaletky můžeme ihned konzumovat nebo dát vychladit do lednice.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte