Celozrnné sušenky alá BeBe Dobré ráno

Bajola

Účastní se soutěže: Spolu u stolu

Celozrnné sušenky alá BeBe Dobré ráno

Miluju kakaové sušenky BeBe Dobré ráno s jogurtem. Nemají sice úplně nejhorší složení, ale i tak jsem se pokusila vyrobit ještě zdravější a nízkokaloričtější domácí fitness verzi bez cukru. Oproti klasickému složení, které jsem vyčetla na obalu, jsem přidala navíc vejce a proteinový prášek, abych navýšila bílkoviny. Sacharidy jsem snížila téměř o polovinu a část tuku jsem nahradila banánem.

Postup přípravy

  1. Ovesné vločky rozmixujte nahrubo pomocí mixéru se sekáčkem, aby z nich nebyla úplná mouka. Čokoládu také rozmixujte na hrubější kousky nebo nakrájejte nožem. Kokosový olej rozpusťte pár sekund v mikrovlnné troubě.

  2. Smíchejte všechny suché ingredience na těsto, zvlášť mokré a pak vše dohromady. Ochutnejte a podle chuti přislaďte sladidlem bez kalorií.

  3. Vypracujte kompaktní nelepivé těsto, pokud se lepí, přidejte trošku mouky. Nakonec zapracujte kousky čokolády. Nechejte v ledničce chvíli tuhnout a předehřejte troubu na 180 °C.

  4. Těsto rozkrájejte na 4 části, vyválejte dotenka (cca 5 mm) a vykrajujte sušenky libovolného tvaru, já jsem vykrajovala kolečka o průměru 8 cm, malá kolečka a srdíčka.

  5. Vyskládejte na pečícím papírem vystlaný plech a pečte 7 minut.

  6. Podávejte s bílým jogurtem, který můžete naředit kefírem a osladit sladidlem bez kalorií nebo ovocem.

  7. Skladujte v uzavíratelné krabičce ve spíži, kde vydrží 7 – 8 dní. Pokud je chcete skladovat déle, mějte je v lednici, ale počítejte, že asi trošku navlhnou.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte