Vejce v díře

Marie Hloušková, RUTINA.cz

Účastní se soutěže: Chutné svačinky

Vejce v díře

Mám ráda velmi jednoduché snídaňové recepty. Vejce pečené v dýni je velmi snadné na přípravu a výsledek lahodí nejen oku.

Recept bych doporučila (kvůli delšímu pečení) spíše na víkend, určitě ale oživí váš jídelníček netradičním a přesto zdravým způsobem.

Postup přípravy

  1. Dýni jsem rozkrájela na 2 cm tlustá kolečka. Kolečka, která obsahovala dýňová semena, jsem si připravila tak, že jsem lžící semena odstranila, aby zůstala v kolečkách díra. Kolečko jsem z každé strany na pečícím papíru potřela olivovým olejem. Dýni jsem pekla 20 minut při 200°C, aby změkla.

  2. Pak jsem dýni vyndala z trouby ven a do každé díry rozklepla 1 celé vejce. Datle a ořechy jsem rozmixovala na drobenku v mixéru a posypala jimi všechna dýňová kolečka. Vejce jsem ještě lehce dosolila a opepřila. Na závěr jsem vše dokořenila medvědím česnekem. Pekla jsem dalších 20 minut při 200°C.

    Pak jsem dýni vyndala z trouby ven a do každé díry rozklepla 1 celé vejce. Datle a ořechy jsem rozmixovala na drobenku v mixéru a posypala jimi všechna dýňová kolečka. Vejce jsem ještě lehce dosolila a opepřila. Na závěr jsem vše dokořenila medvědím česnekem. Pekla jsem dalších 20 minut při 200°C.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte