PLNĚNÝ CHEESE CAKE s bílou čokoládou

Veselé avokádo

Účastní se soutěže: Voňavé vaření

PLNĚNÝ CHEESE CAKE s bílou čokoládou

#veseleavokado

Tento nízkosacharidový dort všem tak chutná, že ho musím dát i vám:), forma 20 cm

Postup přípravy

 1. Dopuručuji si všechny suroviny připravit a vyndat, ať nejsou moc vychlazené.

 2. Mleté mandle smícháme s máslem, mandlovým aroma, práškovým sladidlem a vypracujeme v těsto. Natlačíme na dno dortové formy a dáme vychladit.

 3. Dle návodu necháme nabobtnat 4 plátky želatiny a zahřejeme ve vodní lázni (stačí vložit nádobu do hrnce s horkou vodou). Suroviny na krém, kromě želatiny, vyšleháme a odebereme z něj přibližně 1/3 stranou do mísy. Do zbylých 2/3 přidáme želatinu, promícháme a ihned navrstvíme na vychladlý korpus. Pomocí cukrářské karty krém rozprostřeme i na okraje formy a uděláme prostor pro ovocnou náplň. Dáme vychladit, nejlépe do mrazáku asi na 10min.

 4. Mezitím nasypene ovoce do hrnce, ochutíme a přivedeme k varu. Když ovoce pustí málo vody tak malinko přidáme. Necháme nabobtnat 6 plátků želatiny, nahřejeme a přidáme k horkému ovoci. Náplň necháme vychladnout ať není příliš horká a nalijeme na krém do připraveného prostoru. Dáme do lednice zatuhnout, trvá to asi 30min.

 5. Do zbylého krému přidáme poslední 2 plátky želatiny (připravit dle návodu) a zakryjeme jím ovocnou náplň.

  Jako polevu jsem použila bílou čokoládu bez sušeného ovoce a ozdobila ovocem.

 6. TIP:

  ????Před přidáním želatiny nesmí být krém moc studený, jinak želatina začne želírovat příliš brzy a udělají se hrudky.

  ????Pokud chceme mít náplň za rovno s okrajem, lze použít formu o menší velikosti, kterou položíme a korpus, do středu dáme menší vrstvu krému, kterou zarovnáme a strany vyplníme až po okraj. Po zatuhnutí nalijeme ovocnou náplň (nechat místo na zakrytí krémem) vyjmeme vnitřní formu a necháme zatuhnout.

 7. Vše na bílou čokoládu spolu zahřejeme a spojíme - nevařit!

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte