Ořechové měsíčky low carb

Zdena

Ořechové měsíčky low carb

Nejlepší ořechové měsíčky s čokoládovou polevou v low carb verzi. Miluju čokoládu a ořechové těsto s výraznou chutí vlašských ořechů. Toto vánoční nízkosacharidové cukroví si jistě oblíbíte. Možná se Vám bude zdát pracné, ale stojí to za to. Přeji dobrou chuť :)

Postup přípravy

  1. Těsto - ořechy a mandle umixujeme, přidáme syrovátku a prášek do pečiva promícháme. Změklé máslo ušleháme se sladidlem, přidáme rum, skořici, vlažnou vodu, zašleháme, přidáme sypké suroviny, promícháme. Do těsta opatrně zamícháme tuhý sníh z bílků. Těsto navrstvíme do vymazané a vysypané formy. Forma

    cca 16X19 cm. Pečeme cca 15min. při 180C, plech vyndáme z trouby, polijeme žloutkovou polevou, kterou jsme si mezitím připravili. Teplotu trouby snížíme na 150 st.C . Po nalití žloutkové polevy dáme do trouby ještě cca na 20minut dojít při 150st.C. Žloutková poleva trochu zaschne.

  2. Poleva ze žloutků - žloutky, které zbyly z těsta, utřeme s rumem, citronovou šťávou, xylitolem a syrovátkou.

  3. Upečené řezy necháme chvilku zchladnout a na žloutkovou polevu dáme opatrně čokoládovou polevu s ořechy . Čokoládovou polevu ještě posypeme sekanými ořechy.

    Čokoládová poleva - ve vodní lázně nebo na plotýnce (velmi nízká teplota) rozpustíme v kastrůlku ve smetaně čokoládu, přidáme máslo a vymícháme hladkou hmotu, přidáme ořechy a rum.

    Pro zvýraznění chuti můžete ořechy opražit.

  4. Půlměsíčky vykrajujeme formičkou - kolečkem o průměru cca 5cm. Takto nevznikne žádný odpad. Pokud nechcete vykrajovat půlměsíčky, lze také nakrájet čtverečky či obdélníčky.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte