BUCHTA Z ČERNÉHO PIVA

Danula

Účastní se soutěže: Grilovací sezóna

BUCHTA Z ČERNÉHO PIVA

Stále častěji se objevují na stránkách o vaření takové ty důvěrně známé retro recepty na retro moučníky. Mezi ně dozajista patří i tzv. limonádová buchta. Pamatuju si, že do ní maminka používala tu klasickou žlutou limču a byla výborná. Několikrát už jsem tuhle buchtu s úspěchem upekla i svým miláčkům.

A dneska jsem měla chuť na nějakou tu rošťárnu, tak jsem si řekla, že když to funguje s limonádou, musí to fungovat i s pivem...

Postup přípravy

  1. V míse vyšleháme ručním elektrickým šlehačem celá vejce s cukrem, přišleháme olej a pak už jen vařečkou vmícháme pivo a směs mouky, kakaa a prášku do pečiva. Důkladně promícháme a vlijeme na menší hluboký plech (já mám formu 32x22cm) a pečeme asi 30 minut na 170 stupňů.

  2. Necháme zcela vychladnout a poté polijeme polevou a dozdobíme rozpuštěnou čokoládou, rozmíchanou s troškou "stoprocenťáku".

  3. Poleva: Do misky vsypeme obsah obou sáčků, přidáme 6 lžic mléka a dohladka rozmícháme. Ihned nalijeme na moučník. Upozornění výrobce: Nepodmazáváme krémem ani marmeládou, poleva by neztuhla!!!

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte