Salát a la Tabouleh s pečeným kuřecím prsem a tzatziki

Václav Štafl

Salát a la Tabouleh s pečeným kuřecím prsem a tzatziki

Hledáte ideální jídlo na tropické letní dny, které je jednoduché, chutné a dá se jíst i za studena? No tak už nehledejte - protože jste ho právě našli.

https://www.facebook.com/benefoodsnp

Postup přípravy

  1. Kuřecí prsa si necháme vcelku, okořeníme a potřeme olejem. Poté zprudka orestujeme ze všech stran na pánvi a buďto necháme dodělat v předehřáté troubě na 170° zhruba 15 minut, případně můžeme lehce podlít a na stažený plamen nechat zakryté dodělat na pánvi. Poté si připravíme kuskus, buďto podle návodu povaříme a nebo stačí dát do větší misky, osolit, zalít právě převařenou vodou a nechat 3 minutky zakryté. Poté promícháme a necháme trochu vychladnout. Přidáme nasekaná rajčata a petržel (+ mátu, máme-li), zakápneme citrónovou šťávou, promícháme a dochutíme dle potřeby. A nakonec se vrhneme na tzatziki. Okurku si nastrouháme (podle chuti můžeme nechat i část slupky) a dáme do misky, přidáme řecký jogurt, sůl, pepř, prolisovaný česnek, citrónovou šťávu a čerstvý kopr (lze vynechat, pokud nechutná). Promícháme, ještě jednou dochutíme a podáváme na plátky pokrájené prso s taboulehem a tzatziki.

    Kuřecí prsa si necháme vcelku, okořeníme a potřeme olejem. Poté zprudka orestujeme ze všech stran na pánvi a buďto necháme dodělat v předehřáté troubě na 170° zhruba 15 minut, případně můžeme lehce podlít a na stažený plamen nechat zakryté dodělat na pánvi. Poté si připravíme kuskus, buďto podle návodu povaříme a nebo stačí dát do větší misky, osolit, zalít právě převařenou vodou a nechat 3 minutky zakryté. Poté promícháme a necháme trochu vychladnout. Přidáme nasekaná rajčata a petržel (+ mátu, máme-li), zakápneme citrónovou šťávou, promícháme a dochutíme dle potřeby. A nakonec se vrhneme na tzatziki. Okurku si nastrouháme (podle chuti můžeme nechat i část slupky) a dáme do misky, přidáme řecký jogurt, sůl, pepř, prolisovaný česnek, citrónovou šťávu a čerstvý kopr (lze vynechat, pokud nechutná). Promícháme, ještě jednou dochutíme a podáváme na plátky pokrájené prso s taboulehem a tzatziki.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte