Baba ganoush - orientální dip z pečených lilků

Jídelní plán

Baba ganoush - orientální dip z pečených lilků

Pokud milujete chutě východu, tohle je vynikající recept na dip z pečených lilků BABA GANOUSH (GANUŠ). Je to nejen vynikající dip, můžete ho ale jíst s pečivem nebo zeleninou jako rychlou a zdravou svačinu nebo večeři. Výborný je v kombinaci s balkánským sýrem a olivami.

Postup přípravy

 1. Troubu rozehřejeme na 220°C. Lilky pečeme v troubě cca 30 minut v celku do měkka - když jsou hotové, dužina hodně změkne a slupka zkrabatí.

  Hotové lilky necháme vychladnout nebo zchladíme pod studenou vodou. Rozkrojíme a lžičkou vyškrábeme. Slupku a stopku můžete vyhodit - nepoužívá se. Vydlabanou dužinu hned pokapeme citronovou šťávou - nebude dál hnědnout. Pak ji nasekáme nožem nebo vymixujeme - záleží na vás.

  My pastu připravujeme v blenderu. Do mixéru dáme lilkovou hmotu a veškeré další ingredience. Rozmixujeme do hladka. Ochutnáme a případně doladíme dalším česnekem, solí, pepřem, římským kmínem a citronem nebo limetkou. Pokud máte rádi ostřejší, můžete přidat špetku chilli.

  Takto připravenou pastu jde snadno zamrazit pro příště:)

  Podáváme posypané nasekaným koriandrem. Pokud ho nemáte rádi, lze nahradit listovou petrželkou nebo nasekanou zelenou cibulkou.

  Tip: Pokud máte otevřený oheň, je možné lilky připravit také na grilu.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte