Ořechy - LC

Sladce nesladce

Ořechy - LC

Máte moc rádi lowcarb nafoukané ořechy z první kuchařky. Byla jsem požádána o krém bez čokolády. Tak jsem vám rovnou vytunila celý recept na toto vánoční cukroví.

Postup přípravy

  1. Všechny suroviny na těsto prohněteme, zabalíme do fólie a necháme vychladit.

    Silikonovou formu na ořechy (je nutná, kovové formičky ne) trochu vymažeme sádlem a natlačíme pečlivě těsto. Dáme péct na 170 C cca 8 min. Necháme chvíli chladnou ve formě a pak až velice opatrně vyndavame a ještě necháme úplně vychladnout, než s nima začneme více manipulovat.

  2. Na náplň si dáme do rendlíku smetanu, žloutky, sladidlo a zahříváme. Směs by měla být velice horká, ale ne se úplně vařit. Těsně před tím než dosáhne bodu varu vsypeme ořechy a dochutíme rumem. Odstavíme, přikryjeme fólii a necháme vychladit. Změklé máslo vyšleháme a postupně do něj zašleháváme vychladlou směs. Ořechy naplníme.

  3. Vzhledu jako na fotce jsem docílila tím, že jsem stejnou formu, ve které jsem pekla vytřela prachovou barvou, nalila lžičku čokolády a vložila upečený ořech. Lehce přitlačla a nechala ztuhnout v lednici. Pak už jen opatrně vyloupla.

  4. Kuchařka s původními ořechy: https://www.sladcenesladce.cz/kniha-sladce-nesladce/

    Kuchařka s vánočním cukrovím: https://www.sladcenesladce.cz/kniha-sladce-nesladce-lowcarb/

    NOVÁ kuchařka nízkosacharidové dorty: https://www.sladcenesladce.cz/nizkosacharidove-dorty/

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte