Kakaové kokosovo-ořechové hrudky s banánem a čokoládou

Na vlně chuti

Kakaové kokosovo-ořechové hrudky s banánem a čokoládou

Nejen, že jsou velmi chutné, ale zároveň vám provoní celý byt a velmi příjemně naladí. Jejich výhodou je rovněž velmi rychlá příprava. Určitě je vyzkoušejte i s kokosovým cukrem, nemají chybu.

Postup přípravy

  1. Kokos jsem den předem namočila do vody, ideální je než se jde spát. Následující den jsem jej přecedila přes sítko, přidala rozmačkaný banán, med, mleté lískové ořechy, kakaový prášek, nalámané kešu ořechy, zamíchala a dle konzistence přidala namleté ovesné vločky, konzistence musí být hustá, netekoucí.

    Část jsem si oddělila a přidala lískooříškový krém Šmakoun a důkladně zamíchala.

  2. Plech jsem vystlala pečícím papírem a za pomoci lžíce jsem tvarovala hrudky. Během tvarování si předehřejeme troubu na 180°C, když máme hrudky hotové, vložíme je do rozehřáté trouby, necháme péct 15 minut, nakonec troubu otevřeme, posypeme nastrouhanou čokoládou a na čokoládu kokos, necháme v troubě čokoládu jen na hrudkách roztéct.

  3. Nesnažte se s hrudkami během pečení manipulovat. Nechte je zapéct a nožem podeberte. Délka pečení je závisí na velikosti hrudek. Lze připravit i bez máčení kokosu, pravděpodobně bude zapotřebí přidat banán a délka pečení bude podstatně kratší. Tyto hrudky nejsou uvnitř suché.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte