Martin Bartošek

O zdravý životní styl se zajímám již delší dobu. V profesní rovině se věnuji kombinaci stravy i cvičení - pracuji jako zdravotně-kondiční trenér a poradce v oblasti výživy. Ve volném čase sám cvičím jógu, vandruji po horách, nebo se jen tak toulám přírodou. V minulosti jsem si prošel i náročnějšími sporty, jako je horolezectví či tabata. Dnešní společnost má velmi snadný přístup k informacím, například i díky internetu. Lidé se v důsledku toho mohou rozhodnout pro pozitivní změnu životního stylu svépomocí. Ať už se má změna týkat stravování nebo cvičení, informací je k dispozici opravdu velké množství a lidi pak často zjistí, že se v nich nemůžou vyznat, a že jsou kolikrát i protichůdné. Takový člověk potom příliš neví kudy kam, a právě v tu chvíli vám mohu pomoci. Vidím naplnění v tom, když můžu své informace a poznatky předávat dále a díky tomu vám pomáhat.

Kardio nebo intervalový tréning? Co udělají s vaší postavou?

Minule jsme si vysvětlili, jaké procesy probíhají v těle během a po odcvičení jednotlivých typů tréninků. Co se ale stane s vaší postavou, když se budete jednotlivým tréninkům věnovat dlouhodobě?

Kardio nebo intervalový tréning? Jaký mají vliv na pálení tuků...

V minulém článku jsem vám popsal základní rozdíl mezi kardio a intervalovým tréningem. Dnes si povíme něco o tom, jaký vliv na pálení tuků a tedy i na hubnutí mají.

Kardio nebo intervalový trénink? Porovnejte je s námi...

Trápí vás kila navíc a potřebujete zhubnout? Povím vám, jak na to. Také se pokusím poskytnout pokud možno nestranné srovnání dvou hlavních pohybových přístupů, které vám v tom mohou pomoci - kardio a intervalového tréninku. Informace budou rozděleny na pár kratších článků. V tom dnešním si řekneme, o co se vlastně jedná a jaké jsou jejich výhody a limitace.