Ořechové úlky bez lepku případně mléka

Radka

Ořechové úlky bez lepku případně mléka

Vosí hnízda.. legendární nepečené cukroví. Variant je mnoho, já mám pro Vás bez lepku, jasně i s variantou bezmléčnou...na hmotu i na krém. Máte radši klasická kakaová nebo ořechová?

Pokud byste chtěli VEGAN, stačí si schovávat drobečky od lineckého bez lepku a vegan, z těch připravíte hmotu a buď využijete receptu na vegan piškoty, které mám na webkách u Pimsů nebo si napečete navíc linecká vegan kolečka světlá či kakaová... No a VEGAN VARIANTA I S KRÉMEM je na světě....

Postup přípravy

  1. Mleté nebo mixované piškoty, ořechy, moučkový cukr promícháme, přidáme tuk, bílek a Tuzemák. Vytvoříme kompaktní těsto, které v mikrotenovém sáčku necháme odpočinout v ledničce. Odebíráme malé válečky, které obalíme v cukru a vtlačíme do formičky, malíčkem nebo vařečkou uděláme do hmoty ve fomičce lehce důlek, vyklepneme a necháme vychladnout alespoň 2 hodiny.

  2. Čokolády rozpustíme na vodní lázni s kakaem, rozpustnou kávou a smetanou. Až se směs promícháním spojí, sundáme z lázně a necháme za občasného míchání zcela vychladnout při pokojové teplotě (možno v lednici do druhého dne a pak nechat povolit při pokojové teplotě).

  3. Po vychladnutí čokoládovou hmotu prošleháme v hladký krém. Přendáme jej do trezírovacího sáčku s ozdobnou špičkou a plníme hotové vychlazené úlky, spojíme s piškotem.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte