Food by Heart - Nízkosacharidová video kuchařka

Food by Heart - Nízkosacharidová video kuchařka

Začalo to snahou o několik kilo dolů a skončilo novou nízkosacharidovou kuchařkou. Manželé Matašovští – FOOD by Heart – připravili knihu plnou originálních a výborných receptů, praktických návodů i videopostupů. Recepty zvládne připravit zkušená kuchařka i úplný začátečník.

Jak jste se dostali k nízkosacharidovému stravování?

Stejně jako mnoho Čechů, i my jsme roky bojovali s nadváhou. Vyzkoušeli jsme řadu diet, ale s žádnou nepřišly výsledky, které jsme očekávali. Často byly také velice restriktivní. Postupem času jsme ale získali doporučení na nízkosacharidové stravování. Nejdříve low carb vyzkoušela manželka, já jsem se postupně přidal. Váha šla dolů a bez jojo efektu.

Dnes už se dlouhodobě stravujeme ve stylu low carb. Nejsme ale příliš striktní – potraviny si už nevážíme a občas si rádi dáme i trochu vínka.

Mimo úbytku váhy vidíme i další benefity - nejsme unavení, dost energie mám i na hokej. Úplně jinak také vnímáme sladkou chuť - to co nám bylo dřív příjemně sladké už je na nás teď "až moc", a tak nám chutnají přirozené základní potraviny. Vaříme dobrá a chutná jídla – nehladovíme a neupíráme si chutě, jako na většině diet. A nemusíme se omezovat – prakticky jakékoliv jídlo jde uvařit jako nízkosacharidové. Snad všechny poctivé české omáčky jsou přirozeně lowcarb - jsou hutné díky zelenině, a proto nepotřebují dodatečně zahušťovat jíškou. V Čechách také nedáme dopustit na houskové knedlíky. I ty ale umíme uvařit nízkosacharidově – já mám třeba moc rád lučinový knedlík z mikrovlnky. A je hotový za chviličku, takže odpadá zdlouhavé vaření. I ten najdete v naší kuchařce. 

Kuchařek je na trhu spousta… Co v ní čtenáři najdou a v čem je jiná?

Manželka je skvělá kuchařka a vaření ji baví. Já zase rád natáčím videa našich receptů. Kamarádi za námi tak dlouho chodili a ptali se, proč je nevydáme knižně, až jsme se jejich přání rozhodli zrealizovat, a tak si splnit i vlastní sen. Kuchařku jsme vydali v prvním nákladu 1000 kusů, na 130 stranách a v pevné vazbě. Najdete v ní 52 receptů.

Jedinečná je tím, že u každého receptu také najdete QR kód. Ten stačí naskenovat chytrým telefonem a hned se dostanete na video s daným receptem. Postup si tak můžete nejen v klidu přečíst, ale také se díky videu rychle podívat, jak pokrm připravit. Zkontrolovat tak můžete například konzistenci těsta nebo se inspirovat, jak jídlo servírovat.  U každého receptu jsme také na www.jidelniplan.cz spočítali informace o nutričních hodnotách.

 

Kde si můžu kuchařku koupit a jak ji objednat?

Kuchařku je možné najít na www.lckucharka.cz. Pokud si ji objednáte do 16. prosince 2019, dopravu zásilkovnou budete mít ZDARMA. Pokud si knihu objednáte do tohoto data, odešleme ji nejpozději 18.12. Můžete ji tak nadělit sobě nebo svým blízkým pod stromeček.

 

O podepsanou kuchařku od Food by Heart si můžete zasoutěžit na Facebooku ve skupince RECEPTY PRO LC do 15.12.2019.  


Líbil se vám článek? Šiřte ho dál!