KACHNÍ SRDCE NA SMETANĚ S KYNUTÝM KNEDLÍKEM

Danula

Účastní se soutěže: Voňavé vaření

KACHNÍ SRDCE NA SMETANĚ S KYNUTÝM KNEDLÍKEM

Tatínek si hlídá váhu, takže knedlíky raději moc nekonzumuje, ale dneska nějak zapomněl na svoje předsevzetí a dokonce si utíkal přidat.

Postup přípravy

  1. Srdíčka odblaníme, vložíme do papiňáku, přidáme mrkev a petržel, bobkové listy, nové koření a celý pepř, zalijeme vodou a dusíme doměkka. Asi 1,5 hod cca.

  2. Maso a zeleninu poté z hrnce vybereme, nakrájíme na tenké nudličky a odložíme stranou. Vývar scedíme a odložíme. V hrnci necháme na másle zpěnit cibuli, zasypeme asi 4 lžícemi hladké mouky, zapražíme a za stálého míchání zalijeme vývarem. Přidáme Masox a vaříme asi 10 minut. Pak vsypeme maso se zeleninou, dochutíme solí a mletým pepřem a zjemníme smetanou.

  3. Do mísy nasypu mouku, udělám důlek, rozdrobím droždí, nasypu cukr a naliju mléko. Uprostřed důkladně rozmíchám a nechám vzejít kvásek, poté ke stranám nasypu sůl a nakonec vše zamísím se zbytkem surovin v míse a hnětu a případně přisypávám po troškách mouku, dokud těsto takzvaně "nešeptá", tzn. když se přestává lepit na okraje mísy a na povrchu se začnout tvořit takové jakoby puchýřky. Nechám zakryté v igelitu kynout, po cca 1 hodině opět prohnětu a nechám opět kynout.

  4. Vykynuté rozdělím na 3 stejné díly, utvořím bochánky, pěkně silou vykoulím, aby utekly nežádoucí velké vzduchové bubliny, vyválím šišky a nechám opět pod igelitem kynout. Během kynutí vždy šišky třikrát pootočím, aby nakynuly stejnoměrně. vhazuji do vroucí osolené vody a vařím zakryté poklicí 15 minut lehkým varem (mám indukci, takže na stupeň č.6) a v polovině vaření knedlíky v hrnci přetočím spodem navrch a opět zakryju, aby neoslizaly.

  5. Pak je potřeba rychle vyndat na prkénko a několikrát propíchnout, já to dělám takovou tou velkou vidličkou na pečené maso, lze třeba i špejlí. Teplé krájím nití na plátky.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte