Dort s čokoládovou polevou a lískovými oříšky

Laduš

Dort s čokoládovou polevou a lískovými oříšky

Lahodný dort, bez cukru a mouky.

Postup přípravy

 1. Nejdříve jsem si připravila všechny ingredience na korpus. Pak jsem dala na dno dortové formy (mám o průměru 21 cm) pečící papír a obruč zevnitř vymazala máslem. Zapnula jsem si troubu.

  Celá vejce jsem spolu s erythritolem a solí vyšlehala do pěny. Trvá to cca 10 minut. (Že jsou vejce správně vyšlehaná poznáte tak, že když do pěny namočíte prst, zůstane vám ta pěna na prstě viset a nespadne.) Potom jsem zašlehala kokosový olej s vanilkou a mandlovou mouku smíchanou s práškem do pečiva.

  Těsto jsem vylila do formy a vložila do předehřáté trouby. Pekla jsem na 180 stupňů 35 minut. Upečený korpus jsem nechala ve formě vychladnout.

 2. Potom jsem formu s vychladlým korpusem rozevřela, odstranila pečící papír a korpus rozřízla. Spodní část jsem vrátila zpět na dno formy a uzavřela jsem obručí.

  Připravila jsem si čokoládový krém. Ušlehala jsem čokoládovou smetanu a promíchala jsem ji s tvarohem a erythritolem.

  Pokud si budete dělat vlastní čoko šlehačku, tak si ji udělejte den předem a to tak, že v kastrolku zahřejete smetanu s erythritolem a rozpustíte v ní čokoládu. Řekla bych, že na 150 g smetany budou tři čtverečky stačit. Ale můžete dát i víc. Pak necháte v lednici přes noc a na druhý den ušleháte.

 3. Čokoládový krém jsem rovnoměrně rozetřela na spodní díl a přiklopila horním dílem korpusu.

  Připravila jsem si bílý krém. Ze smetany jsem ušlehala šlehačku a smíchala s mascarpone a erythritolem.

  Bílý krém jsem rovnoměrně rozetřela na dort.

 4. Připravila jsem si čokoládovou polevu. V kastrolku jsem zahřála smetanu s máslem a erythritolem. Pak jsem kastrolek odstavila z ohně a přidala nalámanou čokoládu. Míchala jsem, dokud nevznikla hladká jednotná hmota.

  Čokoládovou polevu jsem rovnoměrně rozetřela na dort a posypala nasekanými lískovými oříšky.

  Dort jsem nechala přes noc zaležet v ledničce.

Líbil se vám recept? Sdílejte

Tiskněte